Jakie jest nasze zadanie jako rodziców?

Czy rodzicielstwo kiedykolwiek się kończy?
W jaki sposób dbać o jakość w rodzinie?
Kto ponosi konsekwencje braku konsekwencji?
Czy przyjdzie taki dzień, że nie będzie bałaganu?
Czyżby motywacja była przereklamowana?
Granice czy wolność – czego potrzebują nasze dzieci?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w książce podane są w lekkiej formie opowieści i sprawdzonych w życiu rodzinnym rozwiązań. Wrzuceni w sam środek historii po chwili przechodzimy do refleksji skłaniających do podjęcia działań. Śmiejemy się i wzruszamy, czasami niedowierzając, że to może być aż takie proste. Zapraszam was do swojego domu i do rodzin, z którymi miałam okazję pracować. Dzielę się tylko tym, co przetestowałam na żywym organizmie mojej rodziny.

Jak wychowywać dzieci ze zrozumieniem i wolnością?

Wywiad Paweł Dempc i Iza Antosiewicz

Pierwsze wrażenia z lektury

"Choć mam już dorosłą córkę, to dzięki Twoim spostrzeżeniom, spojrzę na Jej wybory bardziej otwarcie."

Edyta
"Lektura obowiązkowa dla każdej rodziny. Wierzę, że odmieni życie niejednej relacji."

Zuzanna
"Lektura zapowiada się zacnie i ten pomysł na notatki na końcu książki, świetna sprawa."

Natalia
"Jestem wzruszona ilością zaufania i akceptacji, która bije z tej książki."

Beata
"Super ściągawka dla tych, którzy nie mają czasu lub ochoty na szkolenia i inne książki."

Katarzyna
"Ta książka stawia rodzica w jego jedynym słusznym miejscu – w miłości."

Anna
"Uprzedzam, że nie jest to lektura na raz. Ją się kontempluje, cedzi, przekłada na swoje. Nie jest poradnikiem ze złotymi myślami autorki. Ją się czyta jak pamiętnik z wychowania dzieci."

Ola
"Lekka w odbiorze i mocna w przesłaniu."

Dorota

Przeczytaj 3 historie o tym, jak lektura książki zmieniła dom.

Joanna Kempa–Szpikowska, mama 2 dzieci

Miałam trudność w rozumieniu i właściwym odbiorze mojego nastoletniego syna. Nie rozumiałam dlaczego im bardziej pragnę wykrzesać z Niego dobro, tym bardziej on się zamyka i buntuje. Czułam bezradność, zmęczenie oraz coraz większe rozdrażnienie wynikające z tej niemocy. To nie pomagało nam budować relacji i szukać wspólnej drogi.
Ta książka jest osobistym świadectwem kobiety, która zadała sobie dużo trudu, aby czyniąc siebie lepszą widzieć dobro w innych. Uczyniła ze swojego macierzyństwa piękną podróż, pełną małych wielkich cudów. Swobodny, przystępny język książki oraz przyjazny ton tekstu sprawia, że czytelnik czuje się zaproszony do wspólnego odkrywania siebie i swoich najbliższych. Kiedy pierwszy raz odważyłam się zaprosić mojego syna na “randkę”, zobaczyłam jego pięknie zadziwioną twarz. Otrzymałam też od niego liścik z pięknym wyznaniem uczucia po tym, jak udało mi się zachować spokój i zrozumienie dla jego wybuchu emocji, jego historii i jego obaw. Kiedyś syn zasypiając zawołał mnie do swojego pokoju, w ciemności chwycił mnie za rękę i powiedział jaką jestem wspaniałą mamą, bo udało mi się tego dnia użyć “zielonego ołówka”. Obecnie nie ma we mnie lęku i niepokoju. Każdy dzień przynosi rozmaite wyzwania, ale ja potrafię przyglądać się sytuacjom z większym zrozumieniem i spokojem. Daję synowi, sobie i Stwórcy czas i zaufanie i bezgraniczną Miłość.

Dorota Borkowska, mama trójki dzieci

Jako mama bardzo kochająca swoje dzieci, ale zdecydowanie nadopiekuńcza, często wykonywałam za nie ich obowiązki, dając też małą przestrzeń na popełnianie błędów. Dotarcie do Izy i jej książki było fantastycznym początkiem zmieniania tej sytuacji. Od początku chwaliłam nasze dzieci i doceniałam, ale metoda „zielonego ołówka” zrewolucjonizowała moje podejście do patrzenia na ich wysiłki.
Szukałam drogi, który pokaże mi jak mądrze wspierać dzieci i jak zadbać o siebie oraz relacje z mężem. Znalazłam natomiast przewodnika, który w praktyce wykorzystał posiadaną wiedzę i koszem pełnym dobrych owoców dzieli się z innymi. Ta książka oparta jest na doświadczeniach codziennego życia. Jest pełna mądrych wniosków i pięknie opisuje cud rodziny. Zachwyca, porusza do łez i co najważniejsze – nie pozawala pozostać w miejscu. Jej skuteczność poznałam po wewnętrznym spokoju, kiedy na pewne sprawy spojrzałam szerzej i głębiej. Warto wracać do niej wielokrotnie.
Ważne dla mnie było również spotkanie z samą autorką, której życie jest wspaniałym dowodem na to, że jej sposób budowania rodzinnych relacji przynosi jak najlepsze owoce. Książka i rozmowy z Izą bardzo pomogły mi w określeniu, co jest dla mnie w życiu najważniejsze i jaka jest moja życiowa droga.

Anna Komorek, mama dwójki dzieci

Miałam wizję idealną, a rzeczywistość nie była aż tak słodka, więc trudna do zaakceptowania. Do tego doszedł brak czasu, niecierpliwość i poczucie winy, że nie jestem dość dobrą matką. Twoja książka, Izo, jest prawdziwa. Znam Ciebie i wiem, że nie było w niej lukrowanych historii, że rodzina może tak funkcjonować, jak pokazałaś. Podczas czytania momentami się wzruszałam. Otwierały mi się oczy na inne spojrzenie na swoje dzieci i na relacje z nimi. Kluczem jest tu świadomość akceptacji z jednoczesnym wymaganiem, dawaniem wolności z ustalaniem granic. Ta książka nie rozwiązała wszystkich problemów. Proces trwa, tylko teraz jest bardziej pozytywnie, z większą nadzieją i spokojem.

Wybierz swój zestaw

Książka

 

Otrzymasz:

 • osobistą dedykację
 • książkę w wersji papierowej
 • unikalną zakładkę magnetyczną

49,90 zł

+ koszty wysyłki

E-book

 

Otrzymasz:

 • elektroniczną wersję książki
 • dostępne formaty:
  MOBI oraz ePUB

39,90 zł

Możesz od razu czytać!

Książka + e-book + kurs online

Otrzymasz:

 • osobistą dedykację
 • książkę w wersji papierowej
 • unikalną zakładkę magnetyczną
 • e-book (aby od razu cieszyć się lekturą)
 • kurs online “Jak wychować dzieci na szczęśliwych rodziców?” (w przygotowaniu – dostępny w 4 kwartale)
buy